5 совети за буџет за патување за да заштедите пари на одмори

29.08.2019


Сакате бесплатни совети за буџет? Не би сакале да патувате почесто без да ја прекршите банката? Што ако ти реков дека наместо да планираш едно семејно патување годишно, можеш да одиш два пати со ист буџет?

1.Авионски билети - Планирајте однапред и посетете ги другите веб-сајтови за да видите дали има подобри договори. Додека овие сајтови може да ви наплаќаат такса за услуги (5 евра или повеќе), тие лесно можат лесно да ги комбинираат сегментите на летот од различни авиокомпании за да ви дадат многу. (бонус - добијте уште повеќе заштеди со изнаоѓање на промо код за Travelocity пред да резервирате патување). 2.Поврзување на летови - Можеби мислите дека поврзувањето е вкоренето, но сигурно ви заштедува добар дел од парите што го прават. Размислете за добрите и лошите страни 3.Замена - размислете за пакување навистина стара облека (ако планирате да купите нови на патувањето). На овој начин, можете да чувате еден багаж и да имате простор за купување. 4.Планирајте ги оброците - Дознајте каде ќе бидете и јадете пред да излезете. Ова не е само добро за вашиот паричник, туку и вашиот стомак исто така, бидејќи веројатно ќе најдете економски ресторани кои имаат одличен вкус. 5.Гответеза себе - Не многу луѓе го прават тоа, но готвењето додека се на одмор понекогаш може да биде доста забавно. Бидејќи искуството е ново (садови за готвење, трпезарија, супермаркети и сл.), Всушност е доста забавно.
Повеќе новости
Претходно Важни правила за повеќе пари
19.08.2019

Постигнувањето на финансиски успех е создавање начин на размислување и начин на живот изградени околу една цел: извлекување максимум од секо...

Види повеќе
Следно 14 предучилишни активности за да го подготвите вашето дете за училницата
29.08.2019

Вие не можете да верувате дека вашето малечко веќе започнува училиште - предучилишно, односно. Тоа е голема транзиција како за децата така и...

Види повеќе